SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 5362345
*
nr 536 2345
Tekanna
med brännare, England, pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2008
kl 16:39:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 12:46:58
1
100 kr
14/8 23:00:23
2
150 kr
16/8 16:57:50
3
200 kr
17/8 20:40:26
4
400 kr
17/8 22:12:11
5
Vinnande bud
18/8 15:44:35
6
500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännare engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Tekanna
nr 536 2345
Tekanna
med brännare, England, pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 12:46:58 | 1 | 100 kr |
14/8 23:00:23 | 2 | 150 kr |
16/8 16:57:50 | 3 | 200 kr |
17/8 20:40:26 | 4 | 400 kr |
17/8 22:12:11 | 5 | Vinnande bud |
18/8 15:44:35 | 6 | 500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännare engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41